Щодо «судді-доповідача» у справі Ірини Данилович порушено справу за статтею «державна зрада»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 16:32
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 16:32

Окупаційний Верховний суд Криму призначив розгляд апеляційної скарги на рішення окупаційного міського суду Феодосії у кримінальній справі стосовно Ірини Данилович на 15 червня.

Про це повідомляє «Кримський процес», посилаючись на родичів політв'язня.

Раніше своїм рішенням "Верховний суд Криму" повернув цю справу до першої інстанції для усунення порушень щодо права на захист.

Як розповів батько громадянської журналістки Броніслав Данилович, повернення справи було пов'язане з тим, що підсудна не ознайомилася з усіма аудіопротоколами судових засідань - через тривале ненадання медичної допомоги Ірина Данилович втратила слух і не могла закінчити ознайомлення, - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що після повернення справи до окупаційного міського суду Феодосії жодних дій для усунення порушень вжито не було, через два тижні "суддя" Наталія Кулинська знову направила матеріали до суду апеляційної інстанції.

На думку батька політбранки, ці дії пов'язані з поновленням слідчим військово-слідчого комітету перевірки за фактом викрадення співробітниками ФСБ Ірини Данилович та застосуванням до неї незаконних методів дізнання. Силовики зацікавлені в тому, щоб Данилович не була допитана у рамках цієї перевірки і роблять все, щоб якнайшвидше відправити її за межі Криму відбувати покарання, вважає Броніслав Данилович, - зазначили у «Кримському процесі».

За інформацією родичів, "суддею-доповідачем" у справі в окупаційному Верховному суді Криму призначено "суддю" Валерію Чернецьку.

Згідно з даними «Кримського процесу», стосовно цієї судді правоохоронними органами України порушено кримінальну справу за статтею «Державна зрада». Залучення таких осіб до розгляду політично вмотивованих справ може впливати на незалежність та неупередженість суду, - йдеться у повідомленні.

Як повідомляли QIRIM.News, лікар і громадський діяч із Москви Ольга Мазурова отримала від федеральної служби виконання покарань (фсвп) росії відмову назвати діагноз, який поставили медсестрі та громадянській журналістці Ірині Данилович, раніше засудженій окупантами до 7 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 березня Ірина Данилович на знак протесту проти знущань з неї оголосила голодування. Данилович знепритомніла під час перевезення її до окупаційного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Пізніше журналістка припинила голодування в обмін на лікування. Їй пообіцяли повезти її на обстеження до лікарні. Однак, як повідомив її батько Броніслав Данилович, жодного лікування їй не надавали.

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму. Раніше стало відомо, що Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає звільнити засуджену російськими окупантами в Криму громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму.