Щонайменше 149 громадян України перебувають у місцях несвободи у рамках політично мотивованого переслідування в окупованому Криму, - Скрипник

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Січня 2023, 16:22
Фото: ZMINA
Ліна Тимошина
24 Січня 2023, 16:22

2022 рік став роком наймасштабніших системних порушень прав людини, а півострів перетворився на одну з баз РФ для атак по Україні.

Про це розповіли представники Кримської правозахисної групи (КПГ) 24 лютого у Києві, презентуючи огляд про стан прав людини у Криму за 2022 рік, повідомляє пресслужба КПГ.

Минулий рік також відзначився новою хвилею переслідування кримчан за підтримку України. За словами голови Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, російська влада продовжує політичне переслідування жителів Криму за сфабрикованими кримінальними справами. Станом на кінець 2022 року щонайменше 149 наших громадян знаходилися у місцях несвободи у рамках політично мотивованого переслідування.

Людей в Криму часто переслідують за сфабрикованими справами, наприклад, кримських татар за “справою Хізб-ут Тахрір”. Щонайменше 88 мешканців Криму позбавлено волі у “справах кримських мусульман”. Фігурантів цієї справи, більшість з яких – кримські татари, звинувачують у причетності до ісламських організацій або у пропаганді діяльності організацій, які РФ вважає терористичними чи екстремістськими. Справи дійсно абсурдні: там фігурують нібито “таємні свідки”, а насправді це ФСБшники, так само експертизи надаються співробітниками ФСБ, – розповіла Скрипник.

За словами правозахисниці, іншими масштабними справами проти українців в Криму є обвинувачення у шпигунстві, диверсіях тощо.

Такі звинувачення часто використовують проти активістів або журналістів, як це було у справі Владислава Єсипенка. Наприклад, Галина Довгопола, який 67, отримала 12 років, що для неї майже як смертний вирок. Вона наразі у колонії. Крім політичних переслідувань, в Криму тривають переслідування за релігійні погляди, – додала Скрипник.