Щонайменше десять тисяч дітей з окупованого Криму "Юнармія" залучила до мілітаризованої освіти - Скрипник

Новини України та світу
Ліна Тимошина
04 Жовтня 2021, 17:17
Ліна Тимошина
04 Жовтня 2021, 17:17

Кількість кадетських класів, де займаються суто військовою підготовкою дітей в окупованому Криму, суттєво збільшилась. Нині їх вже більше ста. При цьому так звана "Юнармія" залучила до своїх заходів щонайменше десять тисяч дітей. Про це в коментарі Qirim.News повідомила координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.


"Юнармія" представлена майже в усіх шкільних закладах, і вона одна з основних, хто залучає дітей. Тобто, зараз ця цифра наближається щонайменше до десяти тисяч дітей, які залучаються через різні заходи лише "Юнармії" до мілітаризованої освіти, і взагалі до пропаганди війни, служби в російській армії тощо", - заявила Скрипник.


Утім, за словами правозахисниці, мілітаризацією дітей займаються й просто у шкільних закладах.


"Є й інша проблема, що вся освіта в окупованому Криму нині побудована так, що це не стільки освіта, скільки пропаганда служби в армії, пропаганда культу війни, спаплюження історичних фактів і дезінформація дітей. Якщо говорити в цілому про шкільну освіту, то вона стосується двохсот тисяч дітей, які перебувають в шкільних заходах", - наголосила експертка.


Як розповіла Ольга Скрипник, ключову роль в цьому відіграє Міноборони РФ. Доказом є відповідний указ Міноборони.


"Що важливо, що наша організація, коли подавала до Міжнародного кримінального суду докази пропаганди війни серед дітей і пропаганди служби в армії, ми знайшли конкретний наказ Міністерства оборони, здається, №210, де чітко сказано, що в школах, в тому числі Криму, мають проводитися якраз заходи, по суті, на виконання замовлення міністерства оборони. Тобто не міністерства освіти, а міністерства оборони, і це якраз підтверджує той факт, що шкільна освіта насправді використовується для мілітаристських цілей РФ", - підкреслила Скрипник.


Координаторка Кримської правозахисної групи повідомила також, що дії "Юнармії" активно розповсюджуються на спеціальні заклади для дітей. І там діти не мають жодної альтернативи мілітаризації.


"Йдеться про заклади, де знаходяться дітки, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування. Тобто, це ще гірший варіант, тому що у цих дітей взагалі немає альтернативи. Якщо дитина в школі отримує якусь пропаганду і вона може хоча б прийти до родини і отримати альтернативну точку зору, або хоч якийсь захист від родини. То якщо ми говоримо про інтернати, дитячі будинки закритого типу, у цих дітей немає альтернативи, вони повністю під впливом адміністрацій. І якщо адміністрація закладу, по суті, заводить туди "Юнармію", то ми розуміємо, що ці діти позбавлені можливості обрати собі якийсь інший шлях, окрім того, щоб бути як говориться, "гарматним м'ясом", яке хоче з них зробити Російська Федерація"

Як повідомляли QIRIM.News,  "Юнармійці" з окупованого Криму взяли участь у всеросійській військово-спортивній грі "Перемога".