Щорічний книжковий ярмарок в Сімферополі завершився сюрпризом

Новини України та світу
Алла Трапезова
18 Жовтня 2021, 19:07
Алла Трапезова
18 Жовтня 2021, 19:07

17 жовтня в окупованому Сімферополі пройшов 3-тій щорічний кримськотатарський книжковий ярмарок. Про те, які новинки були представлені, в коментарі QIRIM.News розповіла талановитий письменник і перекладач, головний редактор жіночого журналу «Ненкеджан» Зера Бекірова.

Захід відбувся в банкетному залі Еshil ada і був присвячений пам'яті видатного кримськотатарського діяча Ісмаїла Гаспринського. Були презентовані книги для дітей, дослідницька, публіцистична та художня література.

За словами Бекіровою, відкрив ярмарок дитячий блок. Для дітей організували безкоштовні атракціони, щоб захід став для них справжнім святом. У першій частині ярмарку з живою музичною презентацією книги «Тебессюм мулі яша» («Живи з усмішкою») виступив дитячий ансамбль під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Сервера Какури.

Друга представлена ​​музична книга – кримськотатарського музиканта, композитора, заслуженого діяча мистецтв України Джеміля Карикова «Qırımnın yerli muzıkası» («Музика кримської землі»).

Це фундаментальна праця – понад 900 народних пісень, – уточнила Бекірова.

Вона також повідомила, що не всі автори були присутні особисто. Онлайн участь взяли письменники з Туреччини і з Києва. Зокрема, з Туреччини був історик і професор Бількентського університету Хакан Киримли, у якого вийшло друге видання книги «Kırım'daki Kırım Tatar (Türk-İslâm) Mimarî Yadigârları» про кримськотатарські пам'ятки.

Це величезна праця. Багато авторів працювало, але керував колективом Хакан Киримли. Робота була проведена в Криму, в цьому році вийшло друге доповнене і відредаговане видання, – розповіла Бекірова.

Також дослідником з Туреччини Дженгізом Евіргеном було презентовано кримськотатарський розмовник. З Києва була історик Гульнара Абдулаєва з книгою «Кримські татари: від етногенезу до державності».

Презентації книг чергувалися з музичними номерами. Так, із зірок естради вступали Сейтабла Меметов, Ділявер Османов, Асан Білялов. Також виступала всіма улюблена танцівниця Майє Анафієва.

Ярмарок завершився сюрпризом, ми це тримали в секреті. В кінці заходу організатори вирішили дати премію за книгу, яка стала подією року. Це 21-річний автор Абдуль Вахаб Сейтхалілов. Він презентував свою книгу «Бахчисарай. Шлях до витоків». Хлопець збирається відкрити у себе вдома етнографічний музей. І було вирішено, що це буде невелика підтримка для відкриття музею. Сума невелика – 50 тисяч рублів, – поділилася Бекірова.

Нагадаємо, раніше QIRIM.News писало про книгу Джеміля Карікова «Qırımnın yerli muzıkası», над якою автор працював протягом семи з перервами років. У книзі представлена ​​історія кримськотатарської музики XVI- XX століття.