Шмигаль запросив генсека НАТО на саміт «Кримської платформи»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Лютого 2021, 13:10
Йенс Столтенберг. Фото: Reuters
Хельга Полтавка
10 Лютого 2021, 13:10

Прем'єр Денис Шмигаль висловив подяку НАТО за інтерес і підтримку ініціативи України щодо «Кримської платформи» і запросив генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберга «особисто взяти участь» у проведенні установчого саміту платформи в серпні 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Як наголосив глава українського уряду, визнання України в червні 2020 року партнером альянсу з розширеними можливостями є важливим етапом реалізації євроінтеграційних прагнень України.

Одним з результатів такої взаємодії, як відзначив Шмигаль, стало ухвалення законів України «Про оборонні закупівлі» та «Про розвідку», що надало суттєвого поштовху практичному співробітництву України з НАТО.

Програма розширених можливостей має стати ефективним інструментом практичного зближення України з НАТО, переведення Збройних сил на стандарти Альянсу, зміцнення східного флангу НАТО, поліпшення безпеки шляхом збільшення присутності НАТО в регіоні Чорного моря, — зазначив Шмигаль.

Столтенберг у свою чергу підкреслив, що двері НАТО відкриті й альянс повністю підтримує євроатлантичні прагнення України.

Як повідомляли «Кримські новини», Північноатлантичний альянс має «велике занепокоєння» з приводу масштабного нарощування військових спроможностей Росії, зокрема, в регіоні Чорного моря і в окупованому Криму.