Шості роковини обстрілу Краматорська російськими окупаційними військами

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Лютого 2021, 16:00
Тетяна Нікішина
10 Лютого 2021, 16:00

Шість років тому 10 лютого 2015 року російські окупаційні війська здійснили ракетний обстріл аеродрому та житлових кварталів Краматорська. З непідконтрольної українській владі території окупаційні війська РФ випустили понад 30 ракет реактивної системи залпового вогню «Смерч».

Про трагічну дату нагадує Донецька обласна державна адміністрація.

Один залп (12 снарядів) було спрямовано на територію аеропорту, де базувався штаб антитерористичної операції. Ще два залпи було спрямовано на територію міста. Загалом від обстрілу постраждало 64 особи (29 військових і 35 цивільних). Із них 17 осіб загинуло. Серед загиблих було шість мирних мешканців Краматорська.

Російські найманці використовували під час обстрілу Краматорська заборонену Женевською конвенцією зброю. Ракети були оснащені касетними зарядами. Усього бойовики застосували чотири установки «Торнадо». Вогонь вели з території, підконтрольної окупантам.

Деякі ракети на території міста не розірвались і застрягли в землі. З однієї такої зробили меморіал пам’яті загиблих під час масштабних обстрілів на Донеччині. На кожному боці скляного куба написані імена загиблих під час терактів.

Сьогодні голова Донецької ОДА Павло Кириленко пригадав сумну дату.

Усе робилося ворогами заради того, аби збільшити тиск на українську сторону під час саміту «нормандської четвірки» у Мінську, який розпочався наступного дня, — зазначив очільник області.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 січня були трагічні роковини розстрілу житлових кварталів Маріуполя з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).