Штрафи від 5 до 20 тисяч за мирну акцію: окупанти засудили кримських татар

Новини України та світу
Алла Трапезова
24 Вересня 2021, 20:01
Алла Трапезова
24 Вересня 2021, 20:01

У п'ятницю, 24 вересня, в окупованому Криму розглядалися чергові справи по адміністративних матеріалах, складених 4 вересня у відношенні кримських татар, передає кореспондент «Кримських новин».

Зокрема, Леммару Юнусову призначили штраф у розмірі 10 тисяч рублів. За словами адвоката Хатідже Мамутової, справа була розглянута стандартно. Жодне клопотання захисту не було враховано: ні про виклик прокурора, ні про виклик свідків, які могли б підтвердити, що Юнусов не порушував законодавство, не був учасником несанкціонованого заходу, ні про виклик посадових осіб поліції, які насильно витягнули Юнусова з автомобіля, в якому він сидів з іншими співвітчизниками і примусово відправили в спеціально пригнаний автобус.

Було видно, що це справа, яка розглядалася за вказівкою згори, з певним вже набором норм і законодавчих актів, на які зажадали послатися для більшої важливості ... Повторюю, вже не перший раз судді пишуть постанови набагато менше, ніж їх читають. Очевидно, що у них є заготовки, стандарти. Будемо оскаржувати, – розповіла адвокат.

У свою чергу, адвокат Айдер Сулейманов також заявив, що всі справи були ідентичними, змінювалися лише прізвища, адреси і цифри.

Ми будемо домагатися справедливості, йти в «Верховний суд», подавати апеляції. Якщо це не допоможе – далі будемо йти, – додав він.

Так, за адмінсправами сьогодні були оштрафовані:

Емірамзаєв Ескендер – 20 000 руб.;

Зудієв Ремзі – 20 000 руб.;

Амза Недім – 5 000 руб.;

Гафаров Сіяр – 20 000 руб.;

Абибуллаєв Айдер – 15 000 руб.;

Юнусов Леммар – 10 000 руб.

Нагадаємо, 16 вересня голові ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заіру Смедлі «суд» окупантів призначив максимальний штраф в 30 000 рублів за участь у мирній акції. Крім того, був оштрафований головний редактор кримськотатарської газети «Авдет» Шевкет Кайбуллаєв. «Суд» окупантів оштрафував його на 5 тисяч рублів.