Швейцарія застосувала санкції проти Росії через будівництво Керченського мосту

Новини
Хельга Полтавка
16 Жовтня 2020, 14:36
Хельга Полтавка
16 Жовтня 2020, 14:36

Швейцарія слідом за Великобританією застосувала санкції проти громадян і компаній, пов'язаних з будівництвом мосту через Керченську протоку, про це йдеться в документах Швейцарського секретаріату економіки, повідомляють РИА Новости.

До розширеного санкційного списку потрапили гендиректор "Гранд Сервіс Експрес" Олександр Ганов і заступник гендиректора інфраструктурних проєктів компанії "Стройгазмонтаж" Леонід Риженькін, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, під санкції підпали "Ленпромтранспроєкт", Дирекція з будівництва залізниці Беркакіт — Томмот — Якутськ, Кримська залізниця, Кримська перша страхова компанія.

Санкції забороняють, зокрема, експорт товарів подвійного призначення, здійснення фінансових операцій без відповідного дозволу, укладення нових бізнес-контрактів.

Рада ЄС ухвалила рішення щодо доповнення списку індивідуальних санкцій стосовно осіб і організацій, що підривають цілісність і суверенітет України, зазначеними двома фізичними та чотирма юридичними особами, причетними до будівництва Керченського мосту, — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними, опублікованими у четвер в "Офіційному журналі" ЄС, ці особи "брали участь у проєкті з'єднання залізничної інфраструктури незаконно анексованого Криму та Росії".

Як зазначається, обмеження набули чинності ввечері 15 жовтня.

Рада ухвалила рішення за письмовою процедурою. Обмежувальні заходи, передбачені індивідуальними санкціями, впроваджують заборону на поїздки до ЄС і заморожування фінансових активів у Євросоюзі.

Окрім того, реагуючи на події в Україні, ЄС затвердив економічні санкції щодо певних секторів російської економіки й обмежувальні заходи "у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя".

Нагадаємо, компанія "Стройгазмонтаж" — це генпідрядник будівництва Керченського мосту. Компанія "Гранд Сервіс Експрес" спеціалізується на перевезеннях у потягах підвищеного комфорту. З 2019 року здійснює перевезення в Крим, потрапивши за це під санкції США.

Індивідуальні санкції ЄС стосовно осіб і організацій, які "підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України", було вперше впроваджено 17 березня 2014 року.