Швеція та Фінляндія відреагували на заяву Ердогана проти їх членства у НАТО

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Травня 2022, 17:26
Асіф АлієвQHA
13 Травня 2022, 17:26

Негативне ставлення президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до членства Швеції та Фінляндії в НАТО стало несподіванкою для міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Про це повідомляє «Європейська правда».

"Я зустрілася зі своїм турецьким колегою напередодні, і ми також обговорювали можливу заявку Швеції на членство в НАТО кілька тижнів тому на двосторонній зустрічі", – сказала Анн Лінде.

Вона додала, що у Швеції й Туреччині хороші та конструктивні стосунки.

«У нас хороші та конструктивні стосунки, і вони нам нічого подібного не сказали. Ні посли НАТО, ні жодна з 30 країн не представили нічого подібного. Я сподіваюся, що ми зможемо обговорити все, і якщо вирішимо подати заявку на членство в НАТО, отримаємо позитивні повідомлення від усіх країн» - заявила Лінде.

Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто також заявив, що його турецький колега раніше висловлювався позитивно щодо членства двох скандинавських країн у НАТО.

«У цьому процесі нам потрібно терпіння. Ці речі завжди пов’язані з політикою. Більшість проблем завжди можна вирішити», - сказав він, коментуючи заяву Ердогана.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у бесіді з журналістами після п'ятничної молитви у Стамбулі заявив, що його країна «не дотримується позитивного підходу» щодо можливого членства Фінляндії та Швеції в НАТО.

За його словами, терористи РКК (Робоча партія Курдистану) та їх посібники сьогодні активно орудують у скандинавських країнах та Нідерландах.