Siemens назвав поставки турбін до Криму «прикрим інцидентом». Компанія планує збільшувати свої інвестиції в Росію

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
18 Лютого 2019, 12:48
Євген БерезовськийQHA
18 Лютого 2019, 12:48

Німецька компанія Siemens має намір збільшувати інвестиції в Росію, незважаючи на поставки контрабандних турбін до анексованого Криму.

Про це на Мюнхенській конференції заявив у інтерв'ю DW голова компанії Джо Кезер.

Кезер вважає випадок з турбінами одиничним і «не дуже хорошим прикладом надійності партнерських відносин».

Випадок з турбінами в Криму — не дуже хороший приклад того, що надійність (партнерських відносин, — ред.) є важливою величиною. Це дуже прикрий інцидент, який не додав міцності нашим відносинам. Я думаю, що історія з турбінами — це одиничний випадок. І не можна перекладати провину на інших. Ми охоче працюємо в Росії, плануємо просувати локалізацію виробництва там.

Кезер зазначив, що компанія майже 170 років працює в Росії і тісно співпрацює з російськими партнерами, такими, як «Газпром», «Новатек», «Роснефть». Обсяг російських інвестицій Siemens, за його словами, складає 100 млн євро, і він "скоріше зросте, ніж знизиться".

У 2017 році Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в російській Тамані, на територію окупованого Криму всупереч санкціям ЄС і заявив про припинення поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.