«Сім років тому до Криму почали прибувати російські військові» — МЗС України

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 16:02
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 16:02

Сім років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася збройна агресія Росії проти України: до Криму почали прибувати російські військові підрозділи в рамках операції із захоплення півострова. До роковин збройної агресії міністерство іноземних справ підбило підсумки семи років російської агресії.

За підрахунками міністерства, за сім років російської збройної агресії загинуло понад 13 тисяч людей, зокрема понад три тисячі цивільних, десятки тисяч зазнали поранень, близько півтора мільйона людей вимушено стали внутрішньо переміщеними особами.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслив, що російська агресія не змогла досягнути своєї стратегічної мети і не утримала Україну у сфері свого впливу — а навпаки, назавжди втратила.

Цього року Україна запускає «Кримську платформу», аби згуртувати світ довкола зусиль з деокупації Криму. Продовжуємо боротися за Донбас: мирне врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на українських умовах. Українська держава була, є і буде соборною, вільною та незалежною, — наголосив Кулеба.

Коментар Дмитра Кулеби до 7-их роковин початку збройної агресії Росії проти України

Dmytro Kuleba: «Сьогодні виповнюється 7 років відтоді, як Росія віроломно напала на Україну. Російська агресія не змогла досягнути своєї стратегічної мети. Москва не утримала Україну у сфері свого впливу. Навпаки, назавжди втратила її. Український народ ніколи не питав, не питає і не питатиме ні в кого дозволу обирати власне майбутнє».Заява МЗС України до 7-их роковин початку збройної агресії Росії проти України: http://bit.ly/3bkj7Qc

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Friday, February 19, 2021

В міністерстві наголошують, що агресія Росії проти України продовжує дестабілізацію Європейського континенту. Росія використовує широкий арсенал гібридних інструментів для створення нестабільності на території сусідніх країн та підриву їхньої державності й суверенітету.

Україна також закликала міжнародну спільноту «посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб змусити російську владу до деокупації захоплених українських територій, звільнення полонених та політичних в’язнів, виконання міжнародних судових рішень».

Нагадаємо: кримський татарин Решат Аметов став першою жертвою російської агресії в Україні.

 На міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа».

Як повідомляли «Кримські новини», в Криму з 2014 року до армії держави-окупанта незаконно призвали понад 28 тисяч жителів півострова.