Символ автохтонності кримських татар. У Криму розбирають старий будинок початку XX століття

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 11:09
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 11:09

На Південному березі Криму в селищі в Кучук-Узень розбирають один з кримськотатарських архітектурних пам'яток минулого - будинок, в якому виросли кілька поколінь кримських татар.

Про це інформаційному агентству «Кримські новини» повідомили місцеві жителі, які обурені тим, що будинок розбирають на частини.

За словами місцевих жителів, будинок належав родині Черкезових. Після депортації кримських татар у 1944 році, його передали місцевий сільраді.

Один з родичів власника будинку, який нині живе в Казахстані, зберіг документи на право його власності. После розпаду СРСР будинок був порожній, при цьому невідомі люди кілька разів виставляли його на продаж.

Будинок, кажуть в Кучук-Узене, є уособленням кримськотатарської архітектури, прикладом автентичності проживання на півострові кримських татар.

Як заявив «Кримським новинам» кримськотатарський діяч культури Сеит-Яг'я Казаков, під час його роботи в «Кримському Домі», була ідея викупити будинок в Кучук-Узень, розібрати його і перевезти в Музей Пирогово, як зразок справжньої кримської побутової архітектури.

«Я їздив до Криму, вів переговори з посередником (тоді він продавався) фотографував цей будинок. Навіть був план вивезення через кордон. Але, на жаль, здійснити цей задум не вдалося з різних причин », - розповів він.

За словами робітників розбирають будинок, його купили росіяни з Москви. Що буде на місці старовинного будинку невідомо, але місцеві жителі побоюються, його перероблять в готель для здачі житла відпочиваючим на Південному березі Криму.