Скандал на Дніпровській овочевій базі Києва у справу втрутилися силовики

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Липня 2022, 18:34
Асіф АлієвQHA
04 Липня 2022, 18:34

Сьогодні, 4 липня на Дніпровській коморі овочевої бази у столиці України стався черговий виток конфлікту між підприємцем Махмудом Хіджазі та директором ТОВ “Дніпровська плодоовочева база” Ганною Маркович.

Як повідомили QIRIM.News очевидці, вранці бійці територіальної оборони вимагали від Махмуда Хіджазі виконати умови директора ринку щодо розірвання договору оренди. Сам Хіджазі заявив, що це були бійці поліції підрозділу «Корд». Підприємців, які працюють на ринку, обурило, що Маркович використовує військових для вирішення питання, не пов'язаних із їхніми прямими обов'язками.

В результаті суперечки на місце прибула поліція і швидка допомога, оскільки Хіджазі стало погано. Лікарі констатували у нього передінфарктний стан. Медики хотіли його госпіталізувати, проте Хіджазі відмовився принципово.

Підприємець заявив, що не хоче залишати овочеву базу і приніс із собою необхідну суму для виплати оренди.

QIRIM.News звернулося за коментарем до директора овочевої бази Ганни Маркович щодо доцільності залучення бійців територіальної оборони для вирішення конфлікту з орендарем.
Маркович зазначила, що діяла у рамках закону, а сили територіальної оборони вже три місяці перебувають на території бази.

«По-друге, якщо люди Махмуда не орендують приміщення, навіщо вони прийшли і погрожують нам, що зачинять ворота бази. На якій підставі?» - сказала вона.

За словами Марковича, вона двічі повідомляла Хіджазі про розірвання договору оренди і написала заяву в поліцію для того, щоб правоохоронці вирішили питання.

Махмуд Хіджазі заявляє, що у воєнний час використовувати військових проти підприємців не зовсім правильно.

«Це нагадує мені часи правління Януковича, коли силовики віджимали бізнес. Військові мають захищати країну, інтереси таких людей, як я. Я годую 10 людей, а тут 15 людей з автоматами прийшли. Вони (керівництво овочевої бази) не мають права використовувати озброєних людей для вирішення питання», - сказав він.

Хіджазі зазначив, що один договір оренди на приміщення у нього закінчується 31 липня, а другий – першого.

"7 червня я запропонував заплатити гроші, але Маркович відмовилася їх взяти, а 10 червня уклала договір з новим орендарем", - сказав він.

Підприємець, який допомагає кримськотатарським переселенцям, зазначив, що не планує звертатися до суду, чудово розуміючи, що судові слухання затягнуться на довгий час.

«А мені треба працювати, годувати свою родину, моїх робітників. Керівництво начебто не розуміє, що зараз ми живемо у воєнний час, що треба підтримувати бізнес, а не всіляко йому перешкоджати», - додав Махмуд Хіджазі.

Зазначимо, що овочева база забезпечує фруктами та овочами більшу частину жителів Києва та області. За словами Хіджазі, підприємці на базі знижують ціни для населення у зв'язку з воєнним станом.

Раніше ми писали про конфлікт на овочевій базі у матеріалі Скандал на Дніпровській овочевій базі у Києві або Як орендарі домагалися знижки для виживання в умовах війни