Скандал на Дніпровській овочевій базі у Києві або Як орендарі вимагали знижки для виживання в умовах війни

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 13:08
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 13:08

Цю історію нам розповів один із київських підприємців, який довгий час допомагав та допомагає кримськотатарським вимушеним переселенцям.

Махмуд Хіджазі - родом з Палестини та понад 20 років займається підприємницькою діяльністю.

З 2000 року він орендує на Дніпровській коморі овочеву базу, що на лівому березі Києва. Після початку повномасштабної військової агресії Росії проти України робота на овочевій базі призупинилася, а зі звільненням Київської області від окупантів Хіджазі повернувся у свій бізнес.

"Продукти на складі, які ще можна було вживати, ми роздали як допомогу людям, а зіпсовані просто викинули", - розповів він.

Махмуд Хиджази

Проте поновлення сезону роботи принесло Хіджазі нові проблеми, зокрема з директором ТОВ “Дніпровська плодоовочева база” Ганною Маркович.

Маркович відмовилася брати орендну плату у підприємців за березень місяць та повідомила, що платити за приміщення на базі можна з квітня. Проте підприємці попросили її піти на поступку та скоротити орендну плату вдвічі через важку соціальну ситуацію в країні та зниження купівельної спроможності.

«Річ у тому, що наша овочева база ділиться на дві частини: одна належить Марковичу, а інша компанія «Укрнафта». "Укрнафта" пішла назустріч орендарям і бере лише 50% від суми орендної плати. Ми — представники мусульманських народів, які працюють на ринку, вирішили попросити Маркович також зменшити орендну плату наполовину. Декілька разів ми збиралися на зустріч до неї, але вона нас виганяла і не хотіла чути. Ми віддали їй 40 тисяч грн (орендна плата), а потім заявили, що не платитимемо повністю за оренду. Нехай іде до нас на зустріч, як це зробили представники Укрнафти», - розповів він.

Проте Ганна Маркович за словами Хіджазі, вирішила помститися йому і забрала два орендовані ним склади: холодильний та офісний. Охорона ж попросила його звільнити орендоване приміщення, оскільки 1 липня тут буде вже новий орендар.

«15-20 днів тому я пішов до неї та сказав, що готовий платити 100% оплату, але Маркович відмовилася мене слухати, сказавши, що вже знайшла нових орендарів. Я 22 роки орендував ці приміщення, і тепер мене викидають надвір. Так не робиться», - розповів він.

Хіджазі впевнений, що Маркович пішла на такий крок для того, щоб інші орендарі не чинили, як він, і не виступали з вимогою своїх прав.

«Мене зробили жертвою, нібито в навчанні для всіх», — упевнений підприємець, який все ж таки погодився на умови директора овочевої бази. Хіджазі також додав, що у нього ще є місяць часу, оскільки він свого часу сплатив останній місяць оренди.

Агентству QIRIM.News вдалося дізнатися і про думку протилежної сторони. В інтерв'ю нам Ганна Маркович повідомила, що Хіджазі підганяв інших, щоб знизити орендну плату і погодився оплачувати за старою ціною тільки після того, як вона знайшла нового орендаря.

«Я не взяла жодної копійки плати за березень місяць, а з квітня все знову почали платити, окрім Махмуда Хіджазі. Я довго вмовляла його, чекала, коли він заплатить. Я пропонувала зайняти інший поверх на складі, але він не погоджувався. Він не погодився і на мою пропозицію підписати розписку та сплатити з розстрочкою протягом п'яти місяців. Він заплатив за перший та останній місяць, а тепер почав виступати», - стверджує директор.

Маркович повідомила, що тепер підприємець готовий і погоджується сплачувати всю суму, проте з 1 липня його місце вже займає інший орендар.

«Я більше не хочу підписувати з ним новий договір оренди. Зараз він погоджується за все платити, але не тоді, коли я його просила», — каже директор бази.

Відповідаючи на запитання, наскільки морально нині вимагати від підприємців, платити довоєнну суму орендної плати, Маркович заявила, що справи у підприємців, які займаються торгівлею овочами та фруктами, зараз йдуть у гору.

«Если бы я видела, что они не работают, я бы не вернулась к старой цене (аренды). А у них машина за машина приезжает на склад. Таможня у них не берет денег. К примеру, я не взимаю платы с тех арендаторов, которые не занимаются торговлей овощами и фруктами», — сказала она.

Агентство QIRIM.News продовжуватиме стежити за ситуацією навколо Махмуда Хіджазі та Ганни Маркович. Ми сподіваємося, що конфлікт на овочевій базі вдасться вирішити шляхом взаємного розуміння та взаємної вигоди.