«Скільки б туди не зганяли російських військових, ми будемо боротися. Нічого українського не віддамо», - Зеленський про битву за Донбас

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Квітня 2022, 08:33
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
19 Квітня 2022, 08:33

Російська армія не збавляє темпу використання ракет проти України. Хоча їй буде вкрай складно відновити ракетний запас в умовах навіть вже чинних санкцій. Про це у відеозверненні повідомив Президент України Володимир Зеленський.

За його словами, без імпорту росіяни не можуть навіть цього. А коли будуть закриті ще й усі лазівки, які використовуються для обходу санкцій, та коли будуть запроваджені ще жорсткіші санкційні обмеження, відновлення ракетного потенціалу Росії буде нереалістичним.

Тобто російські ракетні удари призводять лише до одного – ракетної самодемілітаризації Російської Федерації, - сказав Зеленський.

Схожий процес відбувається і з іншими російськими озброєннями. Виробляти нову артилерію, літаки, нові гвинтокрили, крейсери в умовах санкцій буде непідйомним завданням для Росії, зазначив очільник держави.

Удари по Львову, по Дніпропетровщині та будь-які інші російські удари означають тільки одне: ми, світ та історія заберуть у Росії значно більше, ніж російські ракети – в України. Кожне втрачене життя – це аргумент лише для того, щоб українці та інші вільні народи покоління за поколінням сприймали Росію виключно як загрозу. А будь-яку інфраструктуру можна відновити. І ми це обов'язково зробимо, - заявив Зеленський.

Президент зазначив, що на сході та півдні нашої держави окупанти намагаються атакувати останнім часом трохи більш продумано, ніж це було раніше.

Тиснуть, шукають слабке місце в обороні нашої держави, щоб знайти й зайти туди основними силами…Мабуть, російські генерали, які звикли не рахувати будь-які втрати, убили вже стільки російських військових, що навіть їм доводиться бути обережнішими, бо нікого не залишиться, щоб наступати, - зауважив він.

Зеленський констатував, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися. Дуже значна частина всієї російської армії зараз сконцентрована для цього наступу.

Скільки б туди не зганяли російських військових, ми будемо боротися. Ми будемо захищатися. Ми будемо робити це щоденно. Нічого українського не віддамо, а чужого нам не треба, - заявив Президент.