Скільки у держбюджеті збираються виділити ветеранам у 2021 році — аналіз правозахисників

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Вересня 2020, 15:05
Ірина Требунських
29 Вересня 2020, 15:05

У вересні у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про державний бюджет України на 2021 рік. Як повідомляє громадська правозахисна організація «Юридична сотня», у держпрограмах, спрямованих на виконання гарантій для ветеранів у 2021 році, передбачено загалом на 47 мільйонів гривень більше, ніж цьогоріч.

Фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат пропонують залишити у тому ж об’ємі — 8,5 мільйонів гривень.

Незмінними залишили й фінансування програми компенсації за житло особам з інвалідністю І-ІІ групи та сім’ям загиблих (305 мільйонів грн), програми компенсації за житло для учасників АТО/ООС, які є особами з інвалідністю ІІІ групи або внутрішньо переміщеними особами (248 млн грн).

Водночас передбачається зменшення фінансової підтримки заходів з психологічної реабілітації, соц- та профадаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих (померлих) — з 266 мільйонів до 256 мільйонів гривень.

Незмінним пропонують залишити й компенсації за житло як учасникам бойових дій на території інших держав (50 млн), так і постраждалим учасникам Революції Гідності (12 мільйонів гривень).

Зменшити на три мільйони вирішили забезпечення роботи апарату Мінветеранів: у 2021 році на це у держбюджеті пропонують закласти 374 мільйони гривень. Санаторне лікування ветеранів війни, осіб з інвалідністю та осіб, на яких поширюється чинність ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» — пропонують закласти 244 мільйони гривень (у 2020 році – 209 млн грн).

Також у законопроєкті пропонують вдвічі зменшити суму на одноразову грошову допомогу для постраждалих учасників Революції Гідності — з 10 до п’яти мільйонів гривень.

Як повідомляли «Кримські новини», заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу і народний депутат України Ахтем Чийгоз 6 травня запропонував віцепрем’єру Олексію Резнікову додати поправку до законодавчої норми України щодо поширення на усіх депортованих осіб, зокрема й представників корінного кримськотатарського народу, пільг ветеранів.