Скрипник: у виправній колонії №1 Сімферополя вербують у приватні військові компанії - воювати проти України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Січня 2023, 16:52
Фото з відкритих джерел
Ліна Тимошина
20 Січня 2023, 16:52

Тих, хто відбуває покарання у кримських колоніях за кримінальними статтями, вербують у приватні військові компанії» — воювати проти України.

Про це заявила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник в ефірі програми «Питання національної безпеки», повідомляє КПГ.

Ця інформація точно підтверджується у виправній колонії №1 в Сімферополі. Ми вже маємо підтвердження з декількох джерел. Тим, хто відбуває покарання за загальнокримінальні злочини, пропонується достроково вийти з колонії за умови участі у війні проти України. Мова не йде про політичних в’язнів, - сказала Скрипник.

Вона зазначила, що про кількість поки що складно говорити, немає точної цифри. Однак поки точно відомо, що така вербовка відбувається.

Водночас Скрипник зауважила, що невідомо, хто ці люди. Проте вони точно мають контакти з адміністрацією колонії.

Вони не представляються. Це люди, які заходять до камери і під час «співбесіди» пропонують таку опцію. Зрозуміло, що вони заходять тільки з дозволу адміністрації колонії. Ці люди точно мають контакти з адміністрацією і погоджені нею. Сказати прізвища та імена у нас немає можливості. Передбачається, що це представники приватної компанії, - сказала голова КПГ.

За її словами, крім Сімферополя, є ще одна виправна колонія — в Керчі.

Ми зараз намагаємося встановити, яка там ситуація. Можливо, там також тривають такі заходи, - додала Скрипник.

Як повідомлялиQIRIM.News з посиланням на дані Генштабу ЗСУ, в окупованому Криму оголошено набір найманців до новостворених так званих приватних військових компаній «щит» та «русич».