«Слідчі – добровільні гвинтики у державному репресивному механізмі, мета якого – покарати незручних людей», - Джелял

Новини України та світу
Ліна Тимошина
07 Лютого 2022, 12:52
Ліна Тимошина
07 Лютого 2022, 12:52

Напередодні початку так званих судових розглядів щодо справи політв'язнів Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових, дружина Джеляла Левіза Джелялова опублікувала частину Тюремного щоденника чоловіка.


Там, за її словами, він розповідає як ці справи готуються слідчими ФСБ.

Джелял написав, що в той час, як слідство вибивало незаконними методами психологічного та фізичного тиску "свідчення" Асана та Азіза Ахтемових, від Джеляла слідчому, крім малозначних свідчень нічого не було потрібно.

Він уже знав у чому "зізналися" Асан і Азіз, швидше за все, бувши автором або співавтором цих "визнань". Вже написав, що повинні сказати засекречені свідки. Дрібні непорозуміння доручили усувати вже іншому слідчому, щоб справа мала більш-менш нормальний вигляд. І щоб безпринципний суддя-злочинець ухвалив, зімітувавши правосуддя, заплановане рішення, - написав в'язень Кремля.


Джелял повідомив, що в аналогічній ситуації опинився і релігійний діяч Раїф Февзієв, з яким вони познайомилися під час слідства та ознайомлення з матеріалами справ.

Стараннями ФСБ він обвинувачений за ч.1 ст. 205.5 в організації діяльності терористичної організації "Хізб-ут-Тахрір Аль Ісламі". Звинувачення базується на свідченнях підісланих до нього сексотів, які користуючись довірою, ставили йому питання і записували їх таємно на диктофон. Найцікавіше, за словами Раїфа, слідчий не запитував його в ході допиту, чи він у цій організації, чи є її прихильником, хоча Раїф стверджує, що ні, - написав Джелял.

Він наголосив, що слідчих не цікавить істина.

Вони лише добровільні гвинтики у державному репресивному механізмі, мета якого - покарати незручних людей, - заявив політв'язень.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Микола Полозов.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.