Слідчий комітет Росії відмовляється розслідувати тортури кримських татар - адвокат

Кримські татари
Анвар Деркач
05 Лютого 2022, 10:26
Анвар Деркач
05 Лютого 2022, 10:26

Слідчий комітет (СК) Росії відмовляється приймати заяви про злочин, коли йдеться про застосування насильства співробітниками ФСБ щодо кримських татар. Про це сказав адвокат Еміль Курбєдінов, повідомляє «Кримська солідарність». Як приклад таких дій Слідчого комітету Курбєдінов навів відмову СК приймати заяву вчинення злочину по справі мешканця Феодосії Куртумера Чалгозова, який був викрадений співробітниками ФСБ.

23 січня Курбєдінов звернувся до військового слідчого управління Слідчого Комітету по Чорноморському флоту із повідомленням про злочин. Адвокат просив провести перевірку та порушити кримінальну справу щодо співробітників ФСБ, причетних до затримання і тортур Чалгозова. Курбєдінов повідомив, що слідчий на прізвище Вяткін прийняв  його заяву як «звернення громадян», а не як заяву про злочин. Адвокат нагадав, що цю практику окупаційні спецслужби запровадили з 2014 року. Вона дає можливість не проводити заходи в рамках дослідчої перевірки, не виносити постанову про відмову у порушенні кримінальної справи, не проводити опитування співробітників ФСБ.

Якщо вашу заяву про злочин раптом розглядають в рамках закону «про порядок розгляду звернення громадян»- то це свідчить про те, ніякого розслідування не буде, все спустять на гальмах, і вже прийнято рішення, що ніякого злочину не було, - сказав адвокат.

Вранці 14 грудня російські силовики провели обшук у будинку кримських татар у селищі міського типу Приморський, поблизу Феодосії та затримали 23-річного Куртумера Чалгозова. Як розповіла QIRIM.News мати Куртумера, силовики вивезли сина в невідомому напрямку.

Увечері 14 грудня Чалгозов повернувся додому. Він розповів, що його допитували у справі, пов'язаній із Наріманом Джелялом та братів Ахтемових. Щодо нього використовували погрози сфабрикувати кримінальну справу і шантаж, щоб примусити до співробітництва з ФСБ. Він погодився на співробітництво, а потім оприлюднив інформацію про незаконні дії співробітників ФСБ щодо нього.