Словаччина підтвердила свою участь у «Кримській платформі»

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Січня 2021, 15:26
Ірина Требунських
26 Січня 2021, 15:26

Сьогодні, 26 січня, під час шостого «Українсько-словацького експертного форуму» Словаччина заявила про готовність взяти участь у міжнародному саміті щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа». Про це інформує міністерство закордонних справ.

Відкривали форум перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар разом з держасекретаркою МЗС Словаччини Інгрід Броцковою. Темою цьогорічного Форуму стало обговорення кримського питання.

Джеппар нагадала про погіршення ситуації з правами людини і триваючу мілітаризацію Криму з боку російської окупаційної «адміністрації», що ставить під загрозу безпеку в Чорноморсько-Азовському регіоні.

Броцкова у свою чергу зазначила, що Словаччина підтримує Україну в європейському векторі розвитку, не визнає порушення її територіальної цілісності й стане однією з країн-учасниць «Кримської платформи».

Фото: МЗС України

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа». Міжнародний самміт з деокупації Криму планували провести в Києві у травні 2021 року.

Попередні згоди на участь у «Кримській платформі» вже оголосили представники Туреччини, Естонії, Словаччини, Великобританії, Словенії, США, Польщі.

Як повідомляли «Кримські новини», саміт «Кримської платформи», у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.