Сьогодні День воєнної розвідки — професійне свято українських спецпризначенців

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 11:46
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 11:46

Сьогодні, 7 вересня, українські військові розвідники відзначають професійне свято — День воєнної розвідки.

Саме цього дня 29 років тому у 1992 році згідно з Указом президента «Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України» у складі оборонного відомства створили розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України.

Вітаємо співробітників та спецпризначенців Головного управління розвідки (ГУР, — прим. ред.) Міністерства оборони України з 29-річницею створення відомства!
Пам’ятаємо і помстимося за кожного, хто цінною власного життя і здоров’я захистив свободу та незалежність України від російського агресора, — йдеться на офіційній сторінці ГУР МО України.

Президент України Володимир Зеленський відзначив ключове значення роботи українських воєнних розвідників для національної безпеки.

Військові розвідники сьогодні відіграють ключову роль у захисті інтересів і безпеки України. Завдяки їм ми здатні запобігти загрозам і здолати виклики. А після операції з порятунку людей в Афганістані українській воєнній розвідці аплодує весь світ! З Днем воєнної розвідки, — написав Зеленський.

Нагадаємо, співробітники ГУР Міноборони України керували операцією з евакуації українських та іноземних громадян з Афганістану, у результаті якої українськими літаками було вивезено понад 700 осіб.

Для того, щоб знайти та безпечно забрати людей із евакуаційного списку, спецпризначенці ГУР пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту Кабула. На таке ризиковане рішення не наважувалися жодна з інших евакуаційних місій, бо зона за територією аеропорту вже перебувала під контролем бойовиків «Талібану». Проте саме такий підхід дозволив у стислий період знайти та забрати максимально можливу кількість людей, узгоджених на евакуацію.

Увесь світ пишається вчинком українських спецпризначенців, їхньою професійністю та мужністю, коли вони пішли на особистий ризик, щоб врятувати цивільне населення.

Сьогодні воєнна розвідка — це головний інструмент у боротьбі за державність і територіальну цілісність нашої країни, зазначає начальник ГУР МО України Кирило Буданов з нагоди Дня воєнної розвідки України.

Агресія й подальша воєнна загроза вимагають від розвідників не лише виявлення планів і намірів ворога, а й розроблення механізмів адекватної протидії із застосуванням усіх можливих відповідей агресорам.

Свідченням відданості своїй справі є наші бойові побратими, які віддали життя за мир на вільній українській землі. Пам’ять про них назавжди залишиться в наших серцях.
Вдячний кожному з вас за професіоналізм, мужність, жертовність і значний внесок у захист України, — написав Буданов на офіційній сторінці ГУР МО України.

У складних умовах відкритої військової агресії Росії країна потребує ефективної та активної розвідки, спроможної до надання оперативної, об’єктивної та достовірної розвідувальної інформації. І саме українські спецпризначенці першими отримують інформацію, миттєво діють і захищають Україну.

Як повідомляли «Кримські новини», з початку окупації Криму Росія практично щороку збільшує свій військовий контингент на півострові, перетворивши колись курортне та квітуче місце на мілітаристичну фортецю. Зрозуміло, що саме це і була основна мета окупації Криму, адже півострів має дуже вигідне геополітичне розміщення. Як запевнив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, спецпризначенці ГУР МО України готові до боротьби аж до повної деокупації Кримського півострову. Крим буде звільнено, а злочинців — покарано.