Сьогодні очікується вирок кримському художнику, політв'язню Богдану Зізи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Червня 2023, 15:25
Асіф АлієвQHA
05 Червня 2023, 15:25

Сьогодні, 5 червня у російському суді в Ростові-на-Дону очікується винесення вироку вуличному художнику із Євпаторії Богдану Зізи

Перед вироком українець виступить з останнім словом.

Як випливає з уривків аудіопротоколів судових засідань, опублікованих правозахисним проєктом в інстаграмі, Богдан Зіза вважає, що інкримінування йому статті про тероризм є політично мотивованим.

Зіза послався на інтерв'ю підконтрольного РФ глави Криму Сергія Аксьонова, в якому останній каже, що спілкувався зі співробітниками ФСБ РФ і після цього було ухвалено рішення щодо посилення покарання для Богдана Зизи.

«Незабаром після затримання громадянин Аксьонов згадав мій випадок і сказав, що поспілкувався з колегами, згадував співробітників ФСБ, після чого було прийнято рішення посилити покарання... Це одна з причин, чому я вважаю, а воно так і є, що моє переслідування за 205-ми статтями політично мотивоване», – заявив Зіза.

Це буде вже дев'яте судове засідання, де українець продовжить відстоювати свою позицію виступаючи проти російського вторгнення в Україну.

Богдану Зізі загрожує до 15 років ув'язнення за обвинуваченням у тероризмі за фарбу на будівлі окупаційної адміністрації Євпаторії та запальну суміш.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.

Спочатку йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».

Як писали QIRIM.News, Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року. У січні його етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як писали QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.