Солідарність у біді: голова МЗС Литви відвідає Україну

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 17:59
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 17:59

У четвер, 15 квітня, голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс відвідає Київ. Таким чином чиновник хоче продемонструвати солідарність на тлі зростання напруженості з Росією.

Про це повідомляє литовське видання Delfi.

За його словами, Литва не залишає в біді своїх партнерів і друзів. Він зазначив, що позиції країн НАТО щодо ситуації розходяться, і в середу міністри закордонних справ і оборони Альянсу спробують узгодити спільну позицію для реакції на збільшення кількості російських військових на кордоні з Україною.

Поки що у нас найсильніший вислів США про те, що якщо Росія буде поводитися агресивно, то буде відповідь. У держав НАТО різне розуміння того, що є ескалацією, деескалацією, з цієї причини завтра скликається віддалена нарада міністрів закордонних справ та міністрів оборони країн НАТО, під час якої будемо шукати формулювання, які б підійшли всім державам, — сказав міністр.

Як повідомляли «Кримські новини», сьогодні у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна – НАТО. Після засідання на спільному брифінгу виступили міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Північноатлантичний Альянс закликав Росію негайно зупинити провокації та загострення ситуації на Донбасі. Також генсек НАТО зазначив, що Альянс відстежує усе, що відбувається в районі проведення ООС на Донбасі, а також на ділянках російсько-українського кордону.