Сорок країн підтримали заяву ООН про права людини в Криму. І закликали Росію надати міжнародним організаціям необмежений доступ до анексованого півострова

Новини
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 19:11
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 19:11

40 країн світу підтримали спільну заяву про ситуацію з правами людини на території анексованого Криму в рамках 42-ї сесії Ради ООН з прав людини.

Про це повідомляє постійне представництво України в ООН і при інших міжнародних організаціях у Женеві.

У повідомленні висловлюється подяка державам, які підтримали надання необмеженого доступу до механізмів моніторингу прав людини на анексованому півострові.

Згідно із заявою, держави підтвердили підтримку територіальної цілісності, політичної незалежності, єдності й суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, яка "продовжує порушуватися у результаті триваючої тимчасової окупації і спроби анексії Криму", а також закликали до повного дотримання прав усіх жителів Криму.

Російська Федерація має захищати права людини в Криму, дотримуватися своїх зобов'язань у якості держави, що окуповує, відповідно до міжнародного гуманітарного права. І надавати повний і безперешкодний доступ до Криму для міжнародних і регіональних механізмів моніторингу, — йдеться у спільній заяві.

Як писало QHA media, у висновках і рекомендаціях доповіді ООН про стан справ з правами людини в Криму йдеться, що за звітний період організації «не вдалося знайти взаємоприйнятної формули для забезпечення доступу Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Крим».

У доповіді закликають Кремль поважати право на мирні зібрання і зняти обмеження, запроваджені відносно кримськотатарської громади, включаючи заборону на діяльність Меджлісу, з метою збереження її представницьких інститутів.

У серпні тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко на засіданні Радбезу ООН розповів про переслідування на окупованих Росією українських територіях віруючих усіх конфесій і віросповідань, окрім Московського патріархату. Він також зазначив, що в Криму відібрали у Православної церкви України храм у Сімферополі.