Співачка Elzara презентувала нову пісню «Yar»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2021, 15:04
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2021, 15:04

На основі кримськотатарської народної пісні «Дагларин елари» заслужена артистка України та Криму Elzara (Ельзара Баталова) записала та презентувала нову пісню «Yar» («Душа»).

Як розповіла QIRIM.News Баталова, пісня була створена коштом, зібраним від людей.

«Наприкінці літа я звернулася до кримськотатарського народу з проханням про краудфандінг (збір коштів) для створення пісні кримськотатарською мовою. Незабаром я призупинила краудфандінг, оскільки хакери почали зламувати мої сторінки в соцмережах. На зібрані кошти ми з творчим гуртом записали пісню «Yar», - розповіла вона.

Пісня «Yar» виконується двома мовами: кримськотатарською та українською. Текст пісні українською написала Юлія Максимейко, музику написав Ілля Рєзніков, гру на кларнеті виконує Алім Куртмеметов.

Співачка зізналася, що її мета донести до кримських татар якісну пісню рідною мовою.

«Я дуже хочу, щоб ця музика звучала у Криму, виконувалася на весіллях, програвалася у магнітолах автомобілів. Я розраховую на те, щоб наша молодь повернулася до своєї культури. Я бачу в останні роки іноземні пісні, захоплюють наш музичний ринок, охоплюють нашу аудиторію, переваги молоді, яка все частіше слухає кавказькі пісні, інші, все окрім сучасної кримськотатарської музики. Народні, весільні музику виконують, а якісної попсової немає. Я вирішила виправити це і дуже сподіваюся, що молодь слухатиме цей трек», - повідомила вона.

24 жовтня кримськотатарська Ельзара Баталова представила на своєму YouTube каналі кліп та пісню «Сontigo», — кавер на іспанську пісню «Estar contigo» («Бути з тобою»). Автором автор ідеї та фотографій також виступила Ольга Струкова. Музику до пісні написала Людмила Ульянова, а слова Аблязіз Велієв. Соло на гітарі виконав кримськотатарський віртуоз Енвер Ізмайлов, а монтував кліп Руслан Сабрієв.

Раніше як повідомляло QIRIM.News, Баталова презентувала новий сингл «Açtım yelkenlerimi» («Підняла вітрила»). Своїм шанувальник співачка повідоміла, что «щаслива представіті пісню про кохання, зраду и вміння Постоята за себе … підняті вітрила и направіті штурвал на хвилю щастя».