Співпраця України і Туреччини: представлений новий ударний безпілотник

Новини України та світу
Алла Трапезова
23 Вересня 2021, 19:26
Алла Трапезова
23 Вересня 2021, 19:26

На виставці TEKNOFEST в Стамбулі представили ударний безпілотник Akıncı, який є прикладом співпраці України і Туреччини, повідомляє «Укрінформ».

Як розповів гендиректор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар, ударний БПЛА Akıncı для застосування Збройними Силами Туреччини розробляється в різних конфігураціях. Одна з них – Akıncı-B з двигунами українського виробництва Al-450.

Організаторами виставки TEKNOFEST на території аеропорту Ататюрка в Стамбулі виступають міністерство промисловості та технологій Туреччини та Турецький фонд технологічних команд (T3 Vakfı). Вона відкрилася демонстраційним польотом БПЛА Akıncı спільно з літаком Hürkuş виробництва турецької компанії TUSAŞ.

Відзначається, що показ спільного польоту БПЛА (Akıncı – ред.) та літака, керованого пілотом, відбулося вперше у світі. Виставка займає площу 450 тисяч кв.м. та розрахована (з огляду на епідвимоги) на одночасне перебування 100 тисяч відвідувачів. Очікується, що цього року виставку відвідає більше 500 тисяч людей.

Нагадаємо, раніше начальник Генерального штабу Валерій Залужний оголосив, що Україна планує закупити ще 4 комплексиБЛА Bayraktar TB2.