«Сподіваємося на якнайшвидший обмін», - дружина політв'язня Нарімана Джеляла

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Січня 2022, 14:44
Ліна Тимошина
06 Січня 2022, 14:44

Справу проти політв'язня, першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла передано до прокуратури, а її розгляд може розтягнутися на невизначений час. Про це у коментарі QIRIM.News розповіла дружина Джеляла Левіза Джелялова.

Все залежить від домовленостей згори. Сподіваємося на якнайшвидший обмін, звичайно. А так - не від нас залежить все це, - сказала дружина в'язня Кремля.

Джелялова розповіла, що за весь час ув'язнення бачила чоловіка лише три рази - на засіданні "суду" на початку вересня, на офіційному побаченні у СІЗО у листопаді та на засіданні щодо продовження запобіжного заходу в грудні.

На саме судове засідання не завели, дозволили лише на оголошення рішення, завели на хвилин 15 - 20, - сказала Джелялова.

Також дружина першого заступника голови Меджлісу поділилася, що передачі Джелялу передає два - три рази на місяць. Дозволено передавати 30 кг на місяць.

Я розбиваю на три рази, тому що у нього немає холодильника, щоб продукти тримати, щоб не псувалися. Тому я намагаюся тричі передавати. Це виходить по 10 кг на місяць, - сказала вона.

При цьому Джелялова наголосила, що є багато обмежень щодо вмісту цих передач. Зокрема, багато продуктів заборонено передавати. Передусім, під забороною - будь-яка домашня їжа та випічка. В основному дозволяється їжа швидкого приготування в пачках - супи та каші.

Молочне не можна передавати. З м'ясних продуктів, курку, - нічого не можна. Єдина вимога - це все у вакуумному впакуванні. Домашню їжу взагалі не можна передавати, - додала дружина в'язня Кремля.

Як повідомлялиQIRIM.News, 6 січня адвокат Микола Полозов у коментарі агентству сказав, що на восьмому році окупації очевидно, що у справах українських політв'язнів, кримських татар жодних позитивних перспектив не може бути. Він розраховує на політичні домовленості у звільненні Нарімана Джеляла.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Полозов. Тепер слідство надішле обвинувальний висновок до прокуратури. І якщо його підпишуть, справу буде направлено до Верховного "суду" Криму.

Як писалиQIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.