«Справа 26 лютого»: у анексованому Криму порушили кримінальну справу проти Чубарова

Новини
Ігор ЗайцевQHA
23 Березня 2020, 18:36
Ігор ЗайцевQHA
23 Березня 2020, 18:36

У Криму "слідчий комітет" порушив кримінальну справу проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Про це повідомляє сайт "Слідкому".

Відносно Чубарова відкрили справу за статтею російського Кримінального кодексу – «організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством».

Йдеться про події 26 лютого 2014 року.

У "Слідкомі" стверджують, що «отримані докази причетності Чубарова до безпосередньої організації масових заворушень» біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Також зазначається, що 25 лютого 2014 року Чубаров нібито доручив своєму заступнику Ахтему Чийгозу «організувати масові заворушення біля будівлі Верховної Ради і особисто керувати прихильниками Меджлісу, які беруть участь у них».

Ясна річ, Москва намагається залякати всіх нас напередодні 3 травня - дати проведення міжнародної мирної ненасильницької акції "Світ проти насильства і окупації. Марш гідності". Ну і, звичайно, "сигнал" всім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і буде протистояти російській агресії і боротися за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом, - прокоментував Чубаров обвинувачення.

Ясна річ, Москва намагається залякати всіх нас напередодні 3 травня - дати проведення міжнародної мирної ненасильницької...

Опубліковано Рефатом Чубаровим Понеділок, 23 березня 2020 р.

22 січня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що кримські татари запланували у травні масово перетнути адмінкордон з анексованим Кримом через пункт пропуску «Чонгар».

Раніше лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв повідомив, що братиме участь в анонсованій на 2 травня акції з метою перетнути адміністративний кордон з окупованим Кримом.