«Справа Чубарова»: Полозов подав чергову скаргу через недопуск його як захисника

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Січня 2021, 17:14
Фото: Элиф Беяз
Хельга Полтавка
20 Січня 2021, 17:14

Адвокат Микола Полозов повідомив, що надіслав касаційну скаргу у «кримінальній справі» щодо голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, яка була порушена в окупованому Криму.

Як написав Полозов у Facebook, його скаргу розглядатиме Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції у Краснодарі (Росія).

За його словами, від початку цього процесу щодо Чубарова судом були допущені дії, які порушують його право на захист.

У тому числі незаконна відмова в допуску до участі у справі як захисника адвоката, запрошеного самим Рефатом Чубаровим для його захисту. Це, як мінімум, порушення статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, — повідомив Полозов.

Адвокат припускає, що остаточний вирок у «справі Чубарова» оголосять протягом кількох місяців.

Сам Чубаров вважає, що російська влада «почала чергову хвилю репресій проти кримськотатарського народу».

Як пояснив Полозов, його не допустили до захисту Чубарова у цій справі, пославшись на «конфлікт інтересів». У Сімферополі «суд» відхилив скаргу адвоката Полозова на недопуск до захисту Чубарова. Третій апеляційний суд у Сочі також відмовив адвокату в задоволенні скарги.

Дело Рефата ЧубароваВ Четвёртый кассационной суд общей юрисдикции, что в г. Краснодар мной направлена первая...

Posted by Nikolai Polozov on Wednesday, January 20, 2021

Нагадаємо, у березні 2020 року «слідком» Росії в Криму заочно висунув «обвинувачення» голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. «Кримінальні справи» порушені за частиною 1 статті 212 («організація масових заворушень»), частиною 2 статті 280.1, частиною 1 статті 280.1 КК Росії («публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії»).

У липні російський «суд» у Сімферополі почав розглядати по суті «кримінальну справу» щодо Чубарова. Адвокат за призначенням Олександр Осокін оскаржив проведення судового розгляду за відсутності голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Прокуратура АРК відкрила провадження через «кримінальну справу», яку російські слідчі відкрили проти Чубарова.