«Справа» Джеляла та братів Ахтемових ґрунтується на тортурах та лжесвідченні секретних свідків», - Полозов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 15:25
Фото: Элиф Беяз
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 15:25

"Справа" першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та активістів Асана та Азіза Ахтемових фабрикувалася органами ФСБ і має певний політичний мотив, зокрема, стосовно Нарімана Джеляла, який займав дуже активну позицію в умовах окупації та не побоявся всупереч загрозам окупаційної "влади" приїхати на "Кримську платформу". Про це заявив адвокат Микола Полозов під час пресконференції "Помста за Кримську платформу: правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла та братів Ахтемових".

За словами адвоката, "справа" політв'язнів ґрунтується на двох стовпах - тортурах та лжесвідченні секретних свідків.

Перший стовп - це тортури, застосування насильства, тортури та насильство застосовувалися до всіх обвинувачених, їх свідків. Нам відомо, що не менше восьми людей зазнавали тиску у цій справі. Деякі з них потім, перебуваючи навіть у статусі свідка звинувачення, знайшли у собі сили розповісти про це на "суді". Другий стовп - це лжесвідчення секретних свідків, людей, особистості яких не існує за великим рахунком. Це якась агентура ФСБ, - розповів Полозов.

Адвокат зазначив, що "суд" із самого початку демонстрував очевидні наміри зайняти бік обвинувачення та винести обвинувальний вирок.

Що не дивно, тому що двоє з трьох суддів у цій колегії раніше судили іншого заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза. І за їхньою роботою, їхньою стилістикою було зрозуміло з самого початку, куди вони хилять, - зауважив Полозов.

Щодо матеріальних доказів, за словами адвоката, ФСБ не зібрало жодного доказу, який би вказував на причетність Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова чи Азіза Ахтемова до скоєння взагалі будь-якого злочину.

У справі відсутні прослуховування, телефонні переговори, білінги. Тобто, фактично все будується на певному припущенні, зі свідчень, отриманих під тортурами та свідчень секретних свідків. Тобто "справа" базується на лжесвідченнях, - підкреслив адвокат.

Такий термін дали лише за те, що політв'язні займали мужню непримиренну позицію. А Наріману Джелялу додатково за те, що він є представником органу національного самоврядування. Адвокат додав також, що захист оскаржуватиме вирок. Однак надія на політичне рішення у звільненні в'язнів Кремля.

Питання звільнення лежить у політичній площині, виключно у форматі якихось домовленостей. І підтримка з боку українського суспільства та правозахисних організацій, безумовно, може в цій ситуації вплинути позитивно", - наголосив Полозов.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.