«Справа Джемілєва»: захист надає докази, викликали співробітника ФСБ

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 14:05
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 14:05

В окупаційному «суді» Армянська захист розпочав подання доказів у «справі Мустафи Джемілєва», якого судять у Криму заочно і звинувачують у «незаконному перетині кордону в 2014 році».

Як повідомляє адвокат Микола Полозов, перед цим «суду» озвучили низку клопотань, інформує «Кримська солідарність».

Окупанти з другої спроби задовольнили клопотання захисту щодо виклику до «суду» як свідка співробітника ФСБ. Він раніше заперечував перетин «держкордону» Росії Джемілєвим.

Після першої відмови задовольнити це клопотання, адвокат заявив відвід «судді» Венері Ісраїловій. Він пояснив свою вимогу «вмотивованістю і зацікавленістю» «судді» у результатах справи. «Суддя» у відведенні відмовила, а потім все ж таки задовольнила клопотання Полозова про виклик згаданого свідка.

Також надійшла заява про виклик у якості свідка Хайсера Джемілєва. Раніше обвинувачення відмовилося від його допиту, але захист вважає це важливим.

Оскільки він перебуває за межами Росії, суд має направити запит до Мін'юсту РФ, а той, у свою чергу, направляє міждержавний запит про надання правової допомоги в Україні. «Суд» двічі відмовився задовольнити це клопотання, мотивуючи тим, що направляв повістки Хайсеру поштою. Але це є порушенням правової процедури, — йдеться у повідомленні.

У дослідженні речових доказів, зазначених в обвинувальному висновку, а саме карабіна, гільз, патронів, також було відмовлено «судом». Клопотання щодо проведення фото-, і фоноскопічної експертиз із зображенням і голосом Джемілєва, які є на відеозаписах, теж були відхилені.

«Не дозволив суд викликати у якості свідків і Рефата Чубарова, Ленура Іслямова, Ахтема Чийгоза, Михайла Шеремета, які присутні на записах камер. При цьому заява про виклик колишнього «міністра МВС Криму» Сергія Абісова суд задовольнив, так як той представляється на камеру журналістам. Тобто Чубаров, Іслямов, Чийгоз, Шеремет судом на відео ніяк не ідентифіковані, а Мустафа Джемілєв на тому ж відео цілком ідентифікований. Так виходить. Хоча слідство мало ще на своїй стадії провести усі необхідні експертизи, але не зробило цього», — дивується адвокат.

Окрім того, «судом» було дозволено з другої спроби дослідити документи українською мовою за допомогою перекладача.

Врешті-решт захист подав клопотання щодо припинення кримінальної справи про недбале зберігання зброї, термін якої сплив ще у 2015 році. «Суд» знову відмовив, сформулювавши своє рішення необхідністю почути думку підсудного.

Як в умовах заочного судового процесу (без участі підсудного, якому заборонений в'їзд до Криму) можна почути його думку?, — поцікавився Полозов.

Суд не зміг дати відповідь на це запитання.

Раніше в окупаційному «суді» допитали свідків, представлених стороною «обвинувачення» у справі проти Мустафи Джемілєва. Свідки «сторони обвинувачення» під час допиту плуталися та суперечили одне одному.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти Криму відновили «судовий процес» у «справі Джемілєва». Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір довести абсурдність звинувачень російської сторони у Європейському суді з прав людини у тих «кримінальних справах», які порушені проти нього в окупованому Криму.