«Справа Хізб ут-Тахрір»: кримчанина Бектемірова визнали політв'язнем

Новини України та світу
Хельга Полтавка
09 Червня 2021, 17:19
Хельга Полтавка
09 Червня 2021, 17:19

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнем релігійного діяча з окупованого Росією Сімферополя Вадима Бектемірова, який є фігурантом «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляється на сайті «Меморіалу».

В організації вважають, що Вадим Бектеміров був позбавлений волі за політичними мотивами.

Ми вважаємо, що його переслідують у зв'язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій. За наявними даними, він був позбавлений волі за відсутності складу злочину, з метою припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів анексованого Криму, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Бектеміров брав участь у долі кримських татар, які зазнали переслідувань з боку російської влади. Будучи релігійним діячем, він проводив молитви, відвідував «судові засідання», надавав допомогу сім'ям. Цілком вірогідним видається, що звинувачення, окрім іншого, є інструментом для придушення громадської солідарності й громадянської активності жителів Криму.

На цей час Вадима Бектемірова тримають у СІЗО-1 Ростова-на-Дону (Росія), куди його етапували цьогоріч у квітні.

Нагадаємо, 7 липня 2020 року відбулися обшуки в будинках сімох кримських татар, у тому числі Бектемірова. Російської спецслужби заявили, що «за місцями проживання членів (організації) виявлено та вилучено значну кількість заборонених у Росії пропагандистських матеріалів».

Дії російських силовиків засудили у представництві президента України в АРК, а Головне управління Національної поліції в АРК і Севастополі порушило кримінальне провадження за фактом обшуків.

Як повідомляли «Кримські новини», під час засідання 25 лютого фігурантам «четвертої бахчисарайської групи» «суддя» продовжив запобіжні заходи до 2 червня 2021 року.