«Справа Хізб ут-Тахрір»: окупанти активно практикують в Криму переслідування за релігійною ознакою, - правозахисники

Кримські татари
Шевчук Микола
31 Січня 2023, 18:15
Шевчук Микола
31 Січня 2023, 18:15

Країна-окупант Росія активно практикує в Криму переслідування за релігійною ознакою. Зокрема, із 103 особі, що переслідуються у «справі Хізб ут-Тахрір», 99 із них – представники кримськотатарського народу.

Про це йдеться у повідомленні Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ).

Повідомляється, що 74 особи з переслідуваних у «справі Хізб ут-Тахрір» відбувають свої терміни покарання у російських тюрмах та колоніях, а 24 знаходяться у СІЗО, 2 - під домашнім арештом, 3 – були звільнені.

Правозахисники нагадали, що 14 лютого 2003 року Верховний Суд РФ, розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Генерального прокурора, визнав терористичними 15 ісламських організацій, зокрема і «Хізб ут-Тахрір», і заборонив їхню діяльність на території Росії. При цьому у мотивувальній частині рішення ВС РФ відсутні будь-які дані про терористичній діяльності «Хізб ут-Тахрір» відповідно до визначення тероризму.

Це рішення було винесено з порушенням основних принципів справедливого судового процесу: гласності та рівності сторін. Звинувачення у цих «справах» ґрунтуються на свідченнях «прихованих свідків» і висновках «експертів», які активно співпрацюють з ФСБ РФ. Єдиними «доказами» є заборонена ісламська література, знайдена під час обшуків, оперативні дані ФСБ та аудіозаписи на яких ніби то зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Активістів звинувачують у причетності до діяльності, забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір», яка не має ніяких обмежень в діяльності у більшості країн світу. Така політика Російської Федерації є демонстрацією боротьби з інакомисленням, а також релігійними і політичними переконаннями людей в окупованому Криму, - сказано в повідомленні.

Активісти підкреслили, що окупанти використовують своє законодавство у політичних цілях, зокрема, з метою придушення ненасильницької боротьби кримських татар і їх протесту проти окупації Криму.

Більше того, окупанти посилюють репресії проти фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», збільшуючи терміни покарання до 19 років позбавлення волі, призначаючи перші роки відбування у тюрмах, ставлячи політв’язнів на профобліки. З погляду «Хізб ут-Тахрір», нині жодна із країн західного світу, зокрема і Росія, не відповідає критеріям, де може виникнути Халіфат. Більше того, організація наголошує на неприйнятті нею у своїй діяльності терористичних методів, і за 75 років її існування не було організовано жодного теракту чи збройного насильства, - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що за 2022 рік в окупованому Криму зафіксовано 121 затримання/утримання, 95 – щодо кримських татар.