«Справа Хізб ут-Тахрір»: у Абдуллаєва підтвердили коронавірус

Новини
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 15:50
Теймур Абдуллаєв
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 15:50

У фігуранта «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва, якого тримають в колонії у Республіці Башкортостан (Росія), підтвердили COVID-19.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила мати політв’язня Діляра Абдуллаєва.

Абдуллаєва зазначила, що її сина й досі тримають у штрафному ізоляторі, і мають випустити звідти лише завтра, 27 листопада.

Тест на COVID-19 підтвердився. Хворого на коронавірус замість надання медичної допомоги з усіма симптомами цієї страшної хвороби висилають до ШІЗО на 10 діб, де відсутні елементарні людські умови, — написала вона.

Також Абдуллаєва розповіла, що звертається до адвокатів та Офісу омбудсмена в Україні.

«Є надія, що після підтвердження тесту мого сина може переведуть до медсанчастини або хоча б назад у загін суворих умов тримання, де він зможе отримати нормальне лікування і вживати необхідну кількість рідини», — додала жінка.

Як повідомляли «Кримські новини», Теймура Абдуллаєва з симптомами COVID-19 (висока температура, слабкість і задушливий кашель), систематично і безпідставно поміщають у штрафні ізолятори колонії у Салаваті Республіки Башкортостан (РФ), де, за даними ЗМІ, епідемія коронавірусу.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму. Його брата Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Теймура і Узеіра Абдуллаєвих ще 10 лютого 2020 року вивезли у невідомому напрямку. Російська омбудсменка Тетяна Москалькова відмовилася повідомляти їхнє місцезнаходження. Пізніше стало відомо, що братів Теймура і Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію.