«Справа Хізб ут-Тахрір»: в Росії на пів року продовжили арешт п'ятьом кримським політв'язням

Новини України та світу
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 15:37
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 15:37

Російський військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив на шість місяців — до 20 липня 2021 року — тримання під вартою п'ятьом фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»: Тофіку Абдулгазієву, Владлену Абдулкадирову, Іззету Абдуллаєву, Меджиту Абдурахманову і Білялу Аділову.

Про це йдеться у відео, опублікованому «Кримською солідарністю».

Усі клопотання захисту були відхилені судом і продовжено тримання під вартою до 20 липня 2021 року, — повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

За словами адвоката Ріфата Яхіна, ним було подано клопотання щодо зміни запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт стосовно його підзахисного, інваліда другої групи Джеміля Гафарова.

«Було заявлено клопотання в інтересах Джеміля Гафарова про зміну запобіжного заходу на домашній арешт. Клопотання обґрунтоване тим, що за час тримання під вартою, Джеміля Гафарова з третьої групи інвалідності перевели на другу», — заявив Яхін.

Однак, російський суд відхилив клопотання захисту, задовольнивши клопотання обвинувачення щодо продовження арешту на шість місяців стосовно фігурантів «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Адвокати брали участь у засіданні за допомогою відеоконференцзв'язку з Сімферополя.

⚡️«ПРОГНОЗИРУЕМО, СУД НЕ УДОВЛЕТВОРИЛ НИ ОДНО ИЗ НАШИХ ХОДАТАЙСТВ», - адвокат Эмиль Курбединов 12 января 2021 года, в...

Posted by Крымская солидарность on Tuesday, January 12, 2021

Нагадаємо, 27–28 березня 2019 року в кількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії в окупований Крим.

Усім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».