«Справа Хізб ут-Тахрір»: журналісту і фігуранту «третьої бахчисарайської групи» продовжили домашній арешт

Новини України та світу
Хельга Полтавка
17 Червня 2021, 13:45
Хельга Полтавка
17 Червня 2021, 13:45

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону продовжив фігуранту «третьої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», громадянському журналісту Амету Сулейманову арешт на два місяці.

Про це повідомили в «Кримській солідарності».

Як розповів адвокат Едем Семедляєв, на розгляді російський прокурор оголосив матеріали кримінальної справи та лише наприкінці заявив клопотання щодо продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту для Сулейманова.

Суд окупантів ухвалив рішення продовжити арешт на два місяці, хоча захист просив дозволити підсудному відвідувати лікувальний заклад, — заявив адвокат.

За даними активістів, здоров'я Сулейманова стрімко погіршується, і він потребує регулярної медичної допомоги.

⚡️ «СЕГОДНЯ ЧТЕНИЕ ИСЛАМСКИХ КНИГ ПРИРАВНЕНО К ТЕРРОРУ», - Осман СейтумеровВ Южном окружном военном суде на заседании...

Posted by Крымская солидарность on Wednesday, June 16, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», американський філософ Френсіс Фукуяма став голосом публічної підтримки ув'язненого журналіста з Криму.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року в окупованому Бахчисараї російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, у результаті чого затримали чотирьох з них: Сейтумера СейтумероваОсмана Сейтумерова, Амета Сулейманова і Рустема Сейтмеметова.

«Київський районний суд» Сімферополя заарештував трьох кримських татар, затриманих напередодні за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір». Амета Сулейманова той самий «Київський райсуд» Сімферополя відправив під домашній арешт.

Матеріали щодо фігурантів «третьої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» направили до військового російського суду для розгляду по суті. При цьому в експертизах обвинувачення виявлені грубі порушення. Сторона захисту кримських татар клопотала проти вивезення фігурантів на територію Росії.