Справа "кримських диверсантів": Андрій Захтей вийшов на свободу

Новини України та світу
Шевчук Микола
19 Лютого 2023, 15:31
Андрій Захтей
Шевчук Микола
19 Лютого 2023, 15:31

Відбувши весь термін ув'язнення в окупованому Росією Криму вийшов на свободу фігурант справи «кримських диверсантів» Андрій Захтей.

Про це повідомляє видання «Ґрати».

За інформацією проекту, росіяни не дозволили виїхати в Україну та помістили до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.

Нагадаємо, Захтей був затриманий у серпні 2016 року під час інциденту в районі Армянська, коли ФСБ заявило про проникнення до Криму української диверсійної групи, внаслідок перестрілки з якою загинули двоє російських військових.

За версією загарбників, Захтей, який займався у Криму приватним перевезенням, мав зустріти групу та забезпечити її переміщення півостровом. Згодом, він заявляв про тортури, яких зазнав під час затримання та слідства.

Захтей визнав провину щодо власної участі, не називаючи нікого з інших фігурантів справи, і підписав угоду зі слідством. Російського громадянства, яке він отримав після того, як переїхав до Криму, Захтей був позбавлений за рішенням суду влітку 2017 року. Захтея засудили до шести з половиною років позбавлення волі, які він провів у колонії суворого режиму у Сімферополі. Ще одного фігуранта цієї ж справи Євгена Панова було звільнено 7 вересня 2019 року в рамках «великого обміну» ув'язненими між Україною та Росією.