Справа МН17: у Нідерландах поновлюють судові слухання

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Лютого 2021, 12:39
Ірина Требунських
01 Лютого 2021, 12:39

В Амстердамі поновлюють судові слухання у справі про збиття «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року. Про це повідомляє «Європейська правда».

І хоч досудова стадія завершилася 25 листопада 2020 року, адвокати одного з обвинувачених — росіянина Олега Пулатова — клопотали про проведення додаткового досудового розслідування. Водночас на сайті суду зазначається, що через досудові розслідування розгляд справи по суті переносити не будуть.

Наближається слухання по суті. Суд не вважає за необхідне завершувати всі розслідування до початку слухання по суті. Однак має бути зрозуміло, які з них ще не завершені й скільки часу вони відберуть, — йдеться у повідомленні.

По завершенню додаткового розслідування до суду запросять представників прокуратури, адвокатів рідних загиблих у результаті авіакатастрофи людей, а також адвокатів обвинуваченого Пулатова.

Нагадаємо, під час засідання 29 червня 2020 року адвокати підсудного Олега Пулатова заявили, що клопотатимуть про перенесення судових розглядів справи по суті.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу MH17, 19 червня 2019 року оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано з можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Як повідомляли «Кримські новини», від імені 40 сімей родичів жертв авіакатастрофи MH17 подано позов до Європейського суду з прав людини проти Росії та її президента Володимира Путіна.