Справа «Мустафи Джемілєва». Адвокат розповів про недоліки доказів звинувачення

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Листопада 2021, 15:12
Асіф АлієвQHA
01 Листопада 2021, 15:12

Сьогодні, 1 листопада, у міському суді міста Армянськ відбулося 42-ге судове засідання у кримінальній справі проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Під час судового засідання з відеоконференцзв'язку з Владикавказького гарнізонного військового суду було допитано свідка Дмитра Коновалова. Він підтвердив дані їм у травні 2014 пояснення про те, що Мустафа Джемілєв кордон не перетинав і з пункту пропуску не їхав.

Як повідомив QIRIM.News адвокат Джемільова — Микола Полозов, захист опитав основний обсяг своїх свідків та свідків звинувачення.

«Залишилися останні свідки. Суд прийматиме рішення на основі дослідження всіх доказів. Принаймні так має бути. На мій погляд, свідчення прикордонника були хороші для захисту, але підсумкове рішення все одно суд виноситиме вже потім, - розповів він.

Також до судового засідання було доставлено речові докази (карабін СКС, 4 патрони до нього та гільза), при дослідженні яких сторона захисту звернула увагу, що на них відсутнє маркування, що свідчить про наявність у цих боєприпасів спеціальних характеристик, що перешкоджають їх знаходженню у цивільному обігу.

Сторона звинувачення заявила клопотання про призначення додаткової експертизи, в чому їй відмовили.

«Що стосується експертизи, то сторона захисту в принципі вважає, що її проведення не потребує. Але оскільки цей процес йде дуже докладно, то я не виключаю того, що суд погодиться на клопотання прокурора і надішле ці речові докази на експертизу лише для того, щоб зняти з себе відповідальність щодо інтерпретації попередніх експертиз та досліджень, які захист залучав раніше, - – оцінив клопотання звинувачення адвокат.

Суд за клопотанням сторони захисту відклав судове засідання на 18 листопада, щоб захист зміг дослідити клопотання сторони звинувачення та підготувати власні питання експертам.

Якби йшлося про особистість якоїсь іншої людини, то, можливо, я оцінював би наші шанси з інших позицій. Але враховуючи, що це насамперед політичний процес, що Мустафу Джемілєва переслідують за його суспільно-політичну діяльність, а також з огляду на ту обставину, що російська суддівська система перебуває під дуже сильним впливом виконавчої влади, я боюся, що незважаючи на спроби суду провести достатньо скрупульозно та об'єктивно, підсумкове рішення все одно буде очікуване, - оцінив шанси свого підзахисного Полозова.

Як повідомляли «Кримські новини», Джемілєву окупанти надіслали повістку, вимагаючи з'явитися на «судове» засідання в Армянськ. Проте Федеральна служба безпеки держави-окупанта встановила йому заборону на в'їзд до Росії і тимчасово окупованого Криму до 2034 року.