«Справа України та Москви», — Талібан зробив неоднозначну заяву щодо Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 16:39
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 16:39

Щодо Криму я хочу сказати, що це справа України та Москви. Ми сподіваємося, що ця проблема незабаром вирішиться.

Так в інтерв'ю російському виданню Octagonзаявив представник Ісламського Емірату Афганістану, головний речник руху «Талібан» Забіхулла Муджахід.

Муджахід висловив сподівання, що проблема Криму незабаром вирішиться.

«Не дай Боже, щоб через це трапилася війна в регіоні та інші країни використовували це у своїх цілях. Це дестабілізує регіон», - сказав він.

Водночас він сказав, що таліби «на боці людей, які мешкають у Криму, і потрібно слухати, чого вони хочуть, бо люди мають право голосу. Якщо люди хочуть жити у Росії, ми згодні з ними». Відповідаючи на запитання про так званий референдум, спікер «Талібану» заявив, що «якщо народ хоче бути з Росією, ми – за».

При цьому слід зазначити, що російський журналіст нічого не сказав про масові репресії проти мусульман у Криму, тривалі тюремні терміни кримським татарам, які проходять у надуманій справі Хізб ут-Тахрір і утиск Ісламу в Криму.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україну не можна порівнювати з Афганістаном, адже наша країна вже понад сім років протистоїть одній з наймогутніших армій світу, і український народ спочатку стримував агресію лише власними зусиллями.