Справу посадовця-зрадника Федоряна направили до суду

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 15:48
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 15:48

Під процесуальним керівництвом прокуратури АРК до суду направлено обвинувальний висновок щодо кримського експосадовця Миколи Федоряна, який сприяв незаконному переслідуванню кримчан.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

До суду направлено обвинувальний висновок у відношенні громадянина України, який систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян в так званих справах «Хізб ут-Тахрір», — йдеться у повідомленні.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років

У відомстві нагадали, що підозрюваний після російської окупації Криму «був призначений на посаду начальника управління транспорту апарату кримського підприємства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз».

«Обвинувачений систематично забезпечував окупаційних правоохоронців транспортними засобами при проведенні не менш ніж дев'яти обшуків, а також для конвоювання незаконно затриманих осіб у СІЗО і «Управління ФСБ Росії по Республіці Крим», — заявляють у прокуратурі.

Також зазначається, що у 2019 році обвинувачений надавав транспорт співробітникам ФСБ РФ для проведення на території Сімферополя 25 одночасних незаконних обшуків у домівках кримських татар, за результатами яких окупантами було затримано 23 людини. 

У відомстві не називають ім'я та прізвище обвинуваченого, але згідно з опублікованою раніше інформацією, йдеться саме про колишнього заступника начальника ГУ МВС України в АР Крим Миколу Федоряна.

Нагадаємо, 4 лютого Херсонський міський суд продовжив йому термін тримання під вартою до 4 квітня 2021 року включно з альтернативою внесення застави у розмірі 21 мільйон 180 тисяч гривень.

Пресслужба прокуратури АРК повідомляла, що 7 листопада Миколу Федоряна затримали на КПВВ «Каланчак» під час спроби в’їзду до Криму.