Спроба легітимізації анексії: Правозахисники закликали учасників «Кримської платформи» засудити вибори в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 15:03
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 15:03

Цьогорічні російські парламентські вибори є черговим кроком, спрямованим на спробу легітимізувати анексію Кримського півострова та примусову інтеграцію кримського населення в авторитарну політичну систему РФ.

Про це йдеться у заяві правозахисних організацій, які закликали владу України та іноземних учасників «Кримської платформи» засудити проведення виборів в Державну Думу РФ на території окупованого Криму.

«Дане голосування є черговим посяганням на територіальну цілісність України і кричущим порушенням українського законодавства та міжнародного права. РФ незаконно створила 4 мажоритарні виборчі округи на території АР Крим та м. Севастополя, в яких 34 кандидата претендують на депутатські мандати у Державній Думі. Крім того, 83 кандидати незаконно представляють окупований півострів у федеральному списку 14 політичних партій, які обираються до Державної Думи за пропорційною системою з урахуванням регіональних груп», - зазначають автори звернення.

Правозахисники звернулись до іноземних держав та міжнародних організацій, зокрема учасників «Кримської платформи», з проханням висловити рішучий протест проти незаконного проведення виборів до Державної Думи РФ в окупованому Криму, зокрема у формі спільної заяви учасників «Кримської платформи».

Заяву підписали ГО «КримSOS», Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Центр Громадянських Свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини , Харківська правозахисна група , Кримська правозахисна група, Правозахисний центр ДІЯ.

Раніше МЗС України висловив рішучий протест та засуджує протиправну організацію і проведення Російською Федерацією 17-19 вересня 2021 року виборів депутатів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.