Сприяння окупантам: заочно судитимуть колишню суддю Апеляційного суду АР Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Травня 2022, 14:59
Ліна Тимошина
31 Травня 2022, 14:59

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді Апеляційного суду АР Крим. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Дії обвинуваченої кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років, - йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування встановило, що до окупації півострова обвинувачена обіймала посаду судді Апеляційного суду АР Крим, а у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України та перейшла на службу до незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим Російської Федерації».

У прокуратурі зазначили, що вона надавала допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ.

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачена сприяла державі-окупанту та окупаційним органам влади у проведенні підривної діяльності проти України, - наголосили у Прокуратурі АР Крим.