США через загрозу Україні скликають засідання Ради Безпеки ООН

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 09:01
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 09:01

Сполучені Штати Америки скликають засідання Ради Безпеки ООН з приводу "загрозливої поведінки Росії" та "нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі".

Про це заявила постійний представник США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, передає представництво місії США в ООН.

Вона зазначила, що обговорити питання надзвичайно важливого для міжнародного миру та безпеки.

«Понад 100 000 російських військовослужбовців розміщені на кордоні з Україною, а Росія бере участь в інших дестабілізуючих акціях, спрямованих проти України, що становить явну загрозу міжнародному миру та безпеці та Статуту ООН. Оскільки ми продовжуємо нашу невпинну дипломатію для деескалації напруженості перед обличчям цієї серйозної загрози європейському та глобальному миру та безпеці, Рада Безпеки ООН є вирішальним місцем для дипломатії», - сказала Томас-Грінфілд.

Дипломатка зазначила, що члени Ради Безпеки повинні чітко вивчити факти і розглянути те, що поставлено на карту для України, Росії, Європи, а також щодо основних зобов'язань і принципів міжнародного порядку у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.

«Це не момент, щоб чекати і бачити. Зараз потрібна повна увага Ради, і ми з нетерпінням чекаємо прямого та цілеспрямованого обговорення в понеділок (31 січня- прим.ред.), - наголосила вона..

Нагадаємо раніше, США та НАТО передали представникам Росії письмову відповідь на пропозиції Москви щодо гарантій безпеки. У США та НАТО також наголосили, що координували відповіді не лише між собою, а й із Києвом. Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що у листі висловлено занепокоєння агресією РФ.