«США не знімуть санкції з Росії та продовжать підтримку України» — Нуланд

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 12:44
Вікторія Нуланд
Ірина Требунських
18 Червня 2021, 12:44

Президент США Джо Байден під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним чітко дав зрозуміти, що захищатиме як американський народ, так і союзні та дружні держави, серед яких і Україна. Про це розповіла заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд в інтерв’ю «Радіо Свободі».

За словами Нуланд, Байден під час розмови з керівником держави-агресора підкреслив, що запроваджені за окупацію частини територій України і збройну агресію санкції залишатимуться чинними, поки РФ не змінить своєї поведінки.

Сполучені Штати твердо віддані — як ми й були вже кілька десятиліть — суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України, — підкреслила вона.

Заступниця держсекретаря уточнила, що США впроваджують програми підтримки України в галузях безпеки, економічного розвитку, антикорупційних заходів, які втілюватимуться й надалі.

Також Нуланд підтвердила, що Вашингтон має намір взяти участь в українській деокупаційній ініціативі «Кримська платформа» на найвищому рівні.

Раніше народний депутат і співголова міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Рустем Умєров після візиту до Вашингтону заявив, що США підтвердили участь у «Кримській платформі» на найвищому політичному рівні. 

Нагадаємо, 16 червня Володимир Путін прилетів до Женеви на зустріч з Джо Байденом. «Кримські новини» інформували про обговорення ситуації в Україні президентами США і Росії.