США підтримують Україну в протидії російській агресії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Квітня 2021, 10:50
Тетяна Нікішина
14 Квітня 2021, 10:50

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують територіальну цілісність України і готові надалі допомагати їй у протидії російській агресії. Таку позицію вона озвучила під час зустрічі з головою Служби безпеки України (СБУ) Іваном Бакановим.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Однією з ключових тем зустрічі стала загальна безпекова ситуація та потенційна загроза, пов’язана з нарощуванням РФ своєї військової присутності на кордонах з Україною.

Сполучені Штати підтверджують свою підтримку суверенітету та територіальній цілісності України, і прагнуть докласти спільних з Україною та партнерами зусиль, аби досягти миру, — заявила Квін.

У свою чергу голова СБУ Баканов зазначив, що українська спецслужба готова й надалі об’єднувати зусилля з міжнародними колегами, аби Україна могла ще більш успішно стримувати військові та гібридні загрози з боку РФ.

Ми звикли до постійної загрози з боку РФ, тому що вже не раз бачили подібне «брязкання зброєю». Таке сусідство — це стабільний фактор ризику, якого не мають інші європейські країни. А ми не просто співіснуємо з ним уже сім років, а протидіємо йому. І завдяки міжнародному партнерству Україна має додаткові можливості для захисту власного суверенітету, — сказав Баканов.

Він зазначив, що така підтримка важлива, коли нашій державі протистоїть такий потужний ворог, як Росія.

Також на зустрічі обговорювалося нещодавнє введення Україною санкцій до низки фізичних і юридичних осіб, перспективи реформи СБУ.

Як повідомляли «Кримські новини», учора у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна – НАТО. На спільному з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою брифінгу генсек НАТО Йенс Столтенберг від імені Альянсу закликав Росію негайно зупинити провокації та загострення ситуації на Донбасі. Також генсек НАТО зазначив, що Альянс відстежує усе, що відбувається в районі проведення ООС на Донбасі, а також на ділянках російсько-українського кордону.