США приєднаються до «Кримської платформи»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Квітня 2021, 10:38
Тетяна Нікішина
29 Квітня 2021, 10:38

Сполучені Штати вітають і підтримують мирну ініціативу України «Кримська платформа» та готові приєднатися до неї, щоб досягти остаточної мети — припинення російської окупації Кримського півострова.

Про це повідомили в середу в офісі речника Держдепартаменту США у відповідь на інформаційний запит власного кореспондента Укрінформу.

США вітають нову ініціативу України «Кримська платформа» та із задоволенням очікують на продовження співпраці з Україною, а також нашими союзниками та партнерами щодо припинення російської окупації Кримського півострова й агресії (РФ — прим. ред.) на сході України, — повідомили в американському зовнішньополітичному відомстві.

Крім того, у Держдепі підкреслили, що США «підтверджують свою підтримку суверенітету й територіальній цілісності України, включно з її територіальними водами».

Нагадаємо, «Кримська платформа» — це новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною.

Він має на меті:

  • підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму;
  • відповіді викликам безпеки;
  • посилення міжнародного тиску на Росію;
  • запобігання подальшим порушенням прав людини;
  • захист жертв окупаційного режиму;
  • та, зрештою, деокупацію Криму.

Україна активно пропонує іншим державам приєднатися до цієї міжнародної ініціативи.

Перший саміт міжнародної «Кримської платформи» запланований на 23 серпня у Києві. Зараз триває підготовча робота на цьому напрямі.

Як повідомляли «Кримські новини», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українських політиків приділяти особливу увагу кожному своєму слову і твердженню, якщо вони стосуються тимчасово окупованого Криму і його жителів, які є заручниками російських окупантів.