«США виступають проти захоплення територій інших країн»: президент Байден виступив на Генасамблеї ООН

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 18:08
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 18:08

Сьогодні, 21 вересня президент США Джо Байден вперше на посаді президента виступив в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, де зібралися понад 100 глав держав.

Байден заявив, що США виступають категорично проти силового захоплення територій інших країн і надання на них економічного або іншого тиску. Ця репліка ймовірно стосується Росії, яка окупувала Крим і територій Донбасу оскільки 2 вересня відбулася зустріч глави Білого дому і президента України Володимира Зеленського.

Разом з тим, американський лідер зазначив, що США не прагнуть до нової холодної війни та готові співпрацювати з усіма країнами в багатьох життєво важливих областях, «навіть якщо у нас є розбіжності в інших питаннях».

Байден також додав, що його країна буде протистояти атакам хакерів і відставляє за собою право «жорстко» на них відповідати. Ці ремарки також можна побічно віднести до Росії.

Зображення

США Джо Байден також згадав Білорусь.

«Авторитаризм, може і стверджує, що в світі покінчено з демократією. Але вони помиляються. Істина в тому, що демократичний світ повсюдно живий в антикорупційних активістів, правозахисників, в журналістах, в мирних демонстрантів в Білорусі, Бірмі, Кубі, Венесуелі, на передовій і в інших точках», - сказав він

Байден заявив, що виступає проти відновлення Іраном ядерної програми й буде виступати за те, щоб Корейський півострів був без'ядерною зоною

«Ми не дозволимо Ірану здобути ядерну зброю і працюємо над новою угодою щодо іранської ядерної програми», - сказав він.

Він також висловився з приводу відносин Ізраїлю і Палестина. Він запевнив Ізраїль у підтримці США, але підкреслив, що особисто він виступає за створення двох незалежних держав і вважає, що саме це б стало кращим розв'язанням проблеми.

Байден також наголосив на необхідності дотримання прав жінок і меншин в усіх країнах. У тому числі - прав дівчаток і жінок в Афганістані та прав ЛГБТ в Чечні.

22 вересня на другу половину дня заплановано виступ президента України. Як повідомляли «Кримські новини», Президент Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до США для участі у 76-й сесії Генасамблеї ООН.