Стала відома готовність нової дамби на Північно-Кримському каналі

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Червня 2021, 17:52
Хельга Полтавка
30 Червня 2021, 17:52

Постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич заявив, що будівництво дамби у Херсонській області на 107-му кілометрі Північно-Кримського каналу завершене на 80%, чого цілком достатньо, щоб не пустити дніпровську воду на тимчасово окуповану територію півострова.

Як повідомляють «Кримські новини», про це Кориневич розповів у середу в Києві на брифінгу «Робота команди президента України щодо Криму за підсумками двох років».

Станом на зараз капітальної дамби на 80% вистачає, щоб не дати воді потрапити в Крим. Якщо щось раптово станеться з дамбою на 91-му кілометрі, то дамба на 107-му кілометрі свою роботу виконає, — заявив Кориневич.

За його словами, співробітники представництва президента в АР Крим перебувають у постійній комунікації з керівництвом Північно-Кримського каналу.

Нічого не прорвало, вода в Крим не тече, — додав він.

Він також зазначив, що подача дніпровської води на тимчасово окуповану територію Криму і Севастополь стане можливою тільки після деокупації півострова, що чітко зафіксовано в Стратегії деокупації та реінтеграції регіону.

«Кримські новини» повідомляли, що тимчасова дамба на 91-му кілометрі Північно-Кримського каналу, яка блокує доступ води на півострів, знаходиться у задовільному стані, а інформація про пошкодження не відповідає дійсності.