Стало відомо де знаходиться активіст з Криму, який зник у жовтні 2022 року

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 11:27
Фото: AFP
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 11:27

Громадського активіста з Криму Євгена Мельничука, якого росіяни викрали в Севастополі у жовтні 2022 року, наразі окупанти утримують чоловіка в Сімферопольському СІЗО №2.

Про це виданню ZMINA повідомило поінформоване джерело.

Мельничук перебуває в одній камері з мером міста Гола Пристань Олександром Бабичем та іспанським волонтером Маріо Калатаюдом.

За інформацією джерела, про те, що Євгена затримали, дізналась його дружина. Батьки активіста проживають в окупованому Криму і вони також шукають його.

“З нами зв’язався чоловік, який з ним перебував в одній камері. Він розповів, що до них з сусідньої камери перевели Євгена. Його викрали в Криму за нібито фотографію російської техніки. Також людина згадувала, але не називала місце неволі“, – розповіло джерело.

За його словами, Євген народився та виріс у Севастополі. Закінчив військово-морську академію імені Нахімова.

Під час блокування росіянами українських частин чоловік поїхав до Севастополя як волонтер та допомагав нашим військовим. Євгена двічі викрадали у Севастополі, але його вдавалося звільнити.

Після повернення на материкову частину України він проживав в Ірпені, де боровся з корупцією у місцевій владі. Виступав проти вирубки лісів та незаконного будівництва. За свою громадянську позицію зазнавав неодноразового побиття.

У Євгена 6 дітей, наймолодшому з яких ще не виповнилось 2 років.